E M K T E C H

Lütfen Biraz Bekleyin

Microsoft, Dynamics 365 Sistemine Yapay Zekâ Desteği Getireceğini Açıkladı - EMK TECH

Microsoft, Dynamics 365 Sistemine Yapay Zekâ Desteği Getireceğini Açıkladı

Microsoft, bugün yaptığı duyuruda işletmelerin ticari ihtiyaçlarını karşılayan Dynamics 365 isimli sistemine yapay zekâ desteği getireceğini açıkladı.

Hemen hemen her uygulamasına yapay zekâ sistemlerini entegre etmek için çalışmalara başlayan hatta bunu gerçekleştirmek için OpenAI’a “multi-milyon dolarlık” bir yatırım yapan Microsoft, geçtiğimiz ay Office uygulamalarına yapay zekâ desteği getireceğini açıklamıştı.

Geçtiğimiz günlerde yapay zekâ destekli arama motoru Bing’i kullanıma sunan Microsoft, bugün ise işletmelerin ve markaların sıklıkla kullandığı Dynamics 365 yazılımına yapay zekâ sistemlerini entegre ettiğini açıkladı. Artık gelen kutumuzdaki e-postalar bile yapay zekânın bir ürünü olacak.

Microsoft Dynamics 365’in CoPilot özellikleriyle tanışın

Microsoft Dynamics 365 CoPilot isimli yapay zekâ desteği, şirketin İnsan Kaynakları, Ticaret, Satış, Tedarik Zinciri, Finans ve Proje Yönetimi gibi ana başlıklarında kullanılan tüm uygulamaları kapsayacak. Yapay zekâ,

  • Müşterilere özelleştirilebilir e-postalar gönderebilecek,
  • Önceki konuşmaları da analiz ederek müşterilere daha kapsamlı destek sunabilecek,
  • Toplantıların otomatik özetini çıkarabilecek,
  • Pazarlama verilerini düzenleyebilecek,
  • Reklam e-postaları için fikir üretip, bu fikri somut bir e-postaya dönüştürebilecek.

Amaç insanları işinden etmek değil, yardımcı olmak:

Yapay zekânın kabiliyetleri pek çok meslek grubunda kullanılmaya başladı. CoPilot’ın yukarıdaki kullanım alanları da reklam yazarları ve müşteri temsilcileri gibi kişileri mesleğinden edecek şüpheleri uyandırabilir.

Fakat Microsoft’un bu noktadaki asıl amacı daha çok kendini tekrar eden ve zaman harcayan işlerin yapay zekâya emanet edilmesi olacak. Bu sayede çalışanlar, yaratıcılıklarını konuşturabilecekleri asıl iş yüküne odaklanabilecek.

Kaynak : https://www.webtekno.com/microsoft-dynamics-365-yapay-zeka-destegi-h132678.html

leave a comment

EMK TECH

Hedefimiz güvenilir, kaliteli ürünler geliştirmek ve müşterilerimizi daima memnun etmektir.