E M K T E C H

Lütfen Biraz Bekleyin

Google’ın tahtı sallandı: ChatGPT destekli Bing’de yeni rekor! - EMK TECH

Google’ın tahtı sallandı: ChatGPT destekli Bing’de yeni rekor!

ChatGPT destekli Bing arama motorunun kullanıcı sayısı rekora koşuyor. Yapay zeka desteği, Google’a karşı başarılı olacak mı?

Sohbet botu ChatGPT entegrasyonu aldıktan sonra dikkatleri üzerine toplayan Microsoft’un arama motoru Bing, Google’ın tahtını sallayacak gibi görünüyor. Microsoft tarafından paylaşılan son verilere göre, ChatGPT destekli Bing kullanıcı sayısı 100 milyonu geçti.

Google vs Bing: ChatGPT desteği, 100 milyon kullanıcı kazandırdı

Microsoft’un arama motoru Bing, yapay zeka desteğinin yayınlanmasından sadece bir ay sonra günlük 100 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Blog gönderisinde detayları paylaşan şirket, daha fazla günlük arama yapılmasıyla arama motoru etkileşiminin arttığına dikkat çekti.

Şirketin Bing için yayınladığı ChatGPT desteği, beta süreci başladığından bu yana bir milyondan fazla kullanıcının ilgisini çekti. Microsoft ayrıca bir ay gibi kısa bir sürede 45 milyon sohbet gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

Açıklamaya göre, yapay zeka destekli Bing’i kullanan kişilerin üçte biri arama motorunu ilk kez kullandı. Ancak Bing’in yeni sohbet özelliğinin, şimdiden güvenlik sorunlarına yol açtığını belirtmek gerekiyor. Bazı kullanıcıların sorularına “mantıksız” yanıtlar veren ChatGPT, kullanıcıların Bing’e olan güvenin kırılmasına yol açtı.

Buna ek olarak Microsoft, insanların sohbet botuyla konuşabileceği süre konusunda bazı sınırlamalara sahip. Şirket, ChatGPT destekli Bing için sohbet sınırını 100 arama olarak belirledi. Yani oturum başına 6 arama ve günlük olarak ise maksimum 100 arama yapılabiliyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, yapay zeka destekli Bing’i Google’ın arama hakimiyetine karşı tehdit yaratacağını söyledi. Google’ın da kendi yapay zeka teknolojisini (Bard) arama motoruna dahil etmeyi planladığını hatırlatmak gerekiyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/chatgpt-destekli-bing-kullanici-sayisi

leave a comment

EMK TECH

Hedefimiz güvenilir, kaliteli ürünler geliştirmek ve müşterilerimizi daima memnun etmektir.